14/Dec/2019 - WDSF INT. OPEN Latin | ≡ |
Table of results
No. of participants: 49 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 12Vladislav Arinin / Milana Gladkaya | 13Edgar Sztuce Vel Stuzmania / Gemma Dominguez Garcia | 15Timur Temirbekov / Yana Rozhnova | 16Damian Orzechowski / Martyna Wilanowska | 17David Stark / Naomi Stark | 19Vicenc Torremade Sanz / Megija Dana Morīte | 20Alexander Chaustov / Maike Finke | 21Gracia Porzio / Lea Petzoldt | 22Julius Toivanen / Assi Ava Linnea Rusi | 23Ilya Agafonov / Margarita Ryapisova | 24Yan Ermolenskikh / Daria Chechel | 25Radim Stupka / Marika Odikadze | 26Justin Peterson / Rebecca Seebacher | 28Matas Lukasovas / Rugile Monginaite | 30Roman Kim / Giulia Claussen |
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
0 5 2 3 0 5 3 4 5 3 1 |
3 3 3 3 2 5 4 5 5 5 5 |
5 4 3 4 5 5 5 4 5 5 4 |
3 4 4 5 5 5 3 3 2 5 3 |
1 0 4 1 0 1 1 0 1 0 1 |
5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 5 1 3 3 5 5 5 5 4 3 |
1 4 5 1 2 5 4 5 2 0 3 |
1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 |
5 4 5 5 5 4 4 3 4 5 4 |
5 4 5 5 5 4 5 5 5 4 2 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 1 3 3 4 1 3 3 1 4 5 |
5 5 4 3 5 5 5 5 5 5 4 |
4 1 2 2 4 4 3 2 3 3 3 |
Result of 1st round | 31 | 43 | 49 | 42 | 10 | 54 | 42 | 32 | 3 | 48 | 49 | 54 | 31 | 51 | 31 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
1 5 3 1 1 2 0 1 3 5 5 |
5 0 2 2 5 5 5 3 5 5 5 |
0 3 0 1 5 5 0 1 0 2 0 |
5 4 5 4 4 5 5 5 5 5 5 |
0 3 0 2 1 0 0 5 0 5 1 |
0 0 5 0 0 5 0 1 0 0 2 |
4 1 4 5 0 4 1 2 0 5 5 |
5 3 2 4 5 3 5 4 3 0 2 |
4 2 5 4 4 5 5 5 5 5 5 |
5 5 4 5 5 5 4 2 5 5 5 |
|||||
Result of 2nd round | 27 | 42 | 17 | 52 | 17 | 13 | 31 | 36 | 49 | 50 | |||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | |||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
4 1 0 1 5 5 5 2 2 0 0 |
4 3 5 5 3 5 4 4 5 5 5 |
1 0 0 3 0 4 0 2 4 5 4 |
0 0 0 1 0 0 0 5 0 0 0 |
5 1 5 1 1 2 5 1 5 2 5 |
1 5 3 1 5 0 5 0 1 5 3 |
|||||||||
Result of 3rd round | 25 | 48 | 23 | 6 | 33 | 29 | |||||||||
Qualified for 4th round | X | X | X | ||||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 4 5 5 2 5 2 5 5 4 5 |
2 0 4 0 3 0 2 0 5 0 2 |
2 1 3 2 5 3 4 3 0 5 1 |
||||||||||||
Result of 4th round | 47 | 18 | 29 | ||||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 9,0 | 30,0 | |||||||||||||
Start number | 12Vladislav Arinin / Milana Gladkaya | 13Edgar Sztuce Vel Stuzmania / Gemma Dominguez Garcia | 15Timur Temirbekov / Yana Rozhnova | 16Damian Orzechowski / Martyna Wilanowska | 17David Stark / Naomi Stark | 19Vicenc Torremade Sanz / Megija Dana Morīte | 20Alexander Chaustov / Maike Finke | 21Gracia Porzio / Lea Petzoldt | 22Julius Toivanen / Assi Ava Linnea Rusi | 23Ilya Agafonov / Margarita Ryapisova | 24Yan Ermolenskikh / Daria Chechel | 25Radim Stupka / Marika Odikadze | 26Justin Peterson / Rebecca Seebacher | 28Matas Lukasovas / Rugile Monginaite | 30Roman Kim / Giulia Claussen |
Rank from Rank to |
38 40 |
27 28 |
15 16 |
31 32 |
46 47 |
2 |
31 32 |
34 35 |
48 |
17 |
24 |
9 |
38 40 |
6 |
38 40 |
No. of participants: 49 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 31Mikita Senin / Michele Muehlig | 33Mikita Shaparau / Anastasiya Shautsova | 35Dmitry Butylkin / Dani-Nicole Kuusk | 37Egor Filev / Sofia Prudnikova | 38Santiago Calvo Plana / Anna Pershina | 39Oscar Widen / Kyriaki Vamvaka | 40Maksym Kravchenko / Paula Kukute | 42Adam Szabo / Csenge Csofcsics | 43Pavel Dubasov / Polina Popova | 44Sergey Prokhorenko / Anastasia Lesnova | 45Veniamin Timofeev / Ksenia Pakhomova | 46Ņikita Toms / Valērija Mišela Petruņa | 47Michael Roncaglia / Nicole Grinello | 48Andrey Ivanov / Anastasia Koniukhova | 49Anton Kireyeu / Elina Viadzenikava |
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 4 5 5 4 5 3 4 5 5 5 |
5 4 4 4 4 3 4 5 5 5 4 |
4 4 4 2 2 4 1 2 3 1 3 |
5 5 3 4 4 5 5 5 4 5 5 |
0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 |
3 3 2 2 2 3 1 0 1 0 2 |
3 5 4 5 4 5 4 3 4 5 4 |
0 2 2 1 2 0 2 2 3 0 3 |
5 4 4 5 3 4 5 5 5 5 5 |
5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 4 |
5 4 4 5 4 1 4 5 5 5 5 |
5 5 5 5 3 3 5 3 3 5 5 |
5 2 5 5 5 5 5 4 2 5 4 |
5 5 5 4 4 4 5 5 5 5 5 |
|
Result of 1st round | 50 | 47 | 30 | 50 | 2 | 19 | 46 | 17 | 50 | 53 | 47 | 47 | 47 | 52 | |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
1 1 4 3 2 0 3 4 4 0 0 |
2 0 1 0 2 0 1 2 5 0 0 |
5 5 5 5 1 5 5 5 5 4 5 |
4 5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 |
0 3 1 4 2 5 0 1 1 3 0 |
5 3 2 3 3 3 1 5 4 5 5 |
3 5 1 3 5 2 5 4 0 5 1 |
4 4 5 5 2 3 1 4 5 5 5 |
2 1 4 3 3 0 5 4 0 4 1 |
5 2 4 3 5 5 5 3 5 4 4 |
5 5 5 5 4 1 5 4 5 5 5 |
||||
Result of 2nd round | 22 | 13 | 50 | 53 | 20 | 39 | 34 | 43 | 27 | 45 | 49 | ||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 0 5 4 0 0 2 5 4 0 4 |
5 5 3 5 2 5 5 5 5 5 5 |
4 4 0 2 0 0 0 4 0 1 4 |
0 0 0 4 4 0 1 2 0 2 0 |
0 0 0 2 0 0 0 0 0 4 3 |
4 2 5 4 3 5 2 0 0 1 0 |
4 2 5 2 0 0 2 2 5 3 4 |
||||||||
Result of 3rd round | 29 | 50 | 19 | 13 | 9 | 26 | 29 | ||||||||
Qualified for 4th round | X | X | X | ||||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 0 0 1 0 0 0 3 0 0 3 |
5 5 2 5 2 0 4 5 5 5 5 |
0 0 0 1 0 0 0 0 5 4 0 |
||||||||||||
Result of 4th round | 12 | 43 | 10 | ||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 7,0 | ||||||||||||||
Start number | 31Mikita Senin / Michele Muehlig | 33Mikita Shaparau / Anastasiya Shautsova | 35Dmitry Butylkin / Dani-Nicole Kuusk | 37Egor Filev / Sofia Prudnikova | 38Santiago Calvo Plana / Anna Pershina | 39Oscar Widen / Kyriaki Vamvaka | 40Maksym Kravchenko / Paula Kukute | 42Adam Szabo / Csenge Csofcsics | 43Pavel Dubasov / Polina Popova | 44Sergey Prokhorenko / Anastasia Lesnova | 45Veniamin Timofeev / Ksenia Pakhomova | 46Ņikita Toms / Valērija Mišela Petruņa | 47Michael Roncaglia / Nicole Grinello | 48Andrey Ivanov / Anastasia Koniukhova | 49Anton Kireyeu / Elina Viadzenikava |
Rank from Rank to |
29 |
34 35 |
41 |
10 11 |
49 |
43 |
1 |
30 |
44 |
18 19 |
22 |
23 |
27 28 |
14 |
13 |
No. of participants: 49 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 50Makar Melekhavets / Maryia Nikalaichyk | 51Leon Falke / Anastasia Shishkina | 52Maksims Gorelovs / Marija Ance Reča | 53Einoras Degutis / Ugne Bliujute | 54Artur Tagirov / Rebeka Čerepanova | 55Danylo Korol / Ulyana Leskiv | 57Miko Luttinen / Hanna Porsti | 58Henrik Saastamoinen / Iida Johansson | 59Jakub Perzanowski / Victoria Pruszkowska | 60Daniel Dingis / Alessia-Allegra Gigli | 61Tomer Zveniatsky / Stefany Tzukerman | 62Farukhdzhan Mamadzhanov / Nadezhda Burau | 63Markus Kinnunen / Saana Pellinen | 64Antonio Mosa / Mihaela Antonova | 65Radovan Kurinec / Eliska Lencesova |
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 5 3 5 4 2 4 5 5 5 4 |
4 3 5 5 4 1 3 4 0 4 4 |
0 3 5 3 4 3 1 4 2 2 5 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 4 4 4 3 3 5 3 4 3 5 |
1 1 1 5 2 1 3 2 1 4 2 |
4 1 0 0 1 2 1 1 2 1 1 |
4 4 4 4 5 4 4 2 5 1 2 |
4 5 5 4 5 4 4 3 5 5 5 |
3 4 5 4 5 5 2 4 5 3 5 |
5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 |
5 0 1 1 1 0 0 1 0 0 1 |
5 5 5 4 4 5 5 5 5 5 5 |
2 3 4 4 5 5 4 5 3 5 5 |
Result of 1st round | 47 | 37 | 32 | 54 | 43 | 23 | 14 | 39 | 49 | 45 | 54 | 54 | 10 | 53 | 45 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 4 2 3 2 0 3 4 5 1 1 |
0 0 5 2 0 0 1 4 0 0 0 |
0 0 1 0 1 0 0 0 0 1 5 |
5 5 2 5 5 3 5 5 5 5 4 |
1 1 4 4 0 0 5 1 4 4 5 |
5 4 0 2 0 2 1 0 0 0 0 |
3 5 5 4 5 5 5 2 5 0 5 |
5 4 5 4 5 5 0 2 5 3 5 |
5 5 3 5 4 5 5 5 5 4 3 |
5 5 2 4 4 4 5 5 5 5 1 |
4 5 5 3 5 5 5 3 5 3 5 |
3 3 2 1 5 5 5 5 0 1 5 |
|||
Result of 2nd round | 30 | 12 | 8 | 49 | 29 | 14 | 44 | 43 | 49 | 45 | 48 | 35 | |||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
5 4 0 5 2 0 3 5 1 5 2 |
3 5 4 4 1 5 0 2 5 0 1 |
4 0 5 0 5 5 0 1 4 0 5 |
5 5 5 5 3 5 4 5 5 0 4 |
0 3 0 4 0 1 4 0 2 5 0 |
5 5 4 0 2 5 4 4 4 3 4 |
1 0 0 0 5 2 0 2 0 4 2 |
||||||||
Result of 3rd round | 32 | 30 | 29 | 46 | 19 | 40 | 16 | ||||||||
Qualified for 4th round | X | X | X | X | X | ||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
4 5 0 5 0 0 5 5 1 3 2 |
0 5 0 3 0 3 0 0 0 0 0 |
0 0 4 0 5 5 0 0 2 4 4 |
5 5 4 5 0 2 4 5 5 0 3 |
2 0 3 0 3 5 0 4 2 0 3 |
||||||||||
Result of 4th round | 30 | 11 | 24 | 38 | 22 | ||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 24,0 | 21,0 | |||||||||||||
Start number | 50Makar Melekhavets / Maryia Nikalaichyk | 51Leon Falke / Anastasia Shishkina | 52Maksims Gorelovs / Marija Ance Reča | 53Einoras Degutis / Ugne Bliujute | 54Artur Tagirov / Rebeka Čerepanova | 55Danylo Korol / Ulyana Leskiv | 57Miko Luttinen / Hanna Porsti | 58Henrik Saastamoinen / Iida Johansson | 59Jakub Perzanowski / Victoria Pruszkowska | 60Daniel Dingis / Alessia-Allegra Gigli | 61Tomer Zveniatsky / Stefany Tzukerman | 62Farukhdzhan Mamadzhanov / Nadezhda Burau | 63Markus Kinnunen / Saana Pellinen | 64Antonio Mosa / Mihaela Antonova | 65Radovan Kurinec / Eliska Lencesova |
Rank from Rank to |
25 |
36 |
37 |
5 |
26 |
42 |
45 |
33 |
12 |
7 |
4 |
18 19 |
46 47 |
8 |
20 |
No. of participants: 49 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 66Bartosz Lewandowski / Anna Walachowska | 67Lars Olav Eltervaag / Paraskevi Zygouri | 68Konrad Kucharczyk / Marta Ejsmont | 69Vladislav Stytsiuk / Irina Klochanova | |||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
4 5 4 5 5 5 5 4 5 4 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 4 4 5 4 5 5 5 5 1 |
3 5 2 4 5 5 5 5 5 4 3 |
|||||||||||
Result of 1st round | 51 | 55 | 47 | 46 | |||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | |||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
3 5 5 5 5 5 5 4 5 5 4 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 3 |
4 4 3 4 5 3 4 0 1 4 3 |
3 5 4 3 5 5 5 5 5 2 5 |
|||||||||||
Result of 2nd round | 51 | 52 | 35 | 47 | |||||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | |||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
0 5 5 3 5 5 3 2 0 5 3 |
0 0 5 2 5 5 5 3 3 5 0 |
0 5 1 2 4 1 1 0 0 0 1 |
0 5 0 0 5 0 5 4 5 0 1 |
|||||||||||
Result of 3rd round | 36 | 33 | 15 | 25 | |||||||||||
Qualified for 4th round | X | X | |||||||||||||
H) Sergey Belyaev K) Kai Andre Lilleboe L) Roberto Albanese Q) Vadym Sovetchenko V) Peter Stokkebroe AG) Eric Sourdeau AH) Svetlana Tverianovich AI) Milan Spanik AN) Andrei Sabanski AO) Zanas Untulis AP) Valdis Skutans |
0 5 5 2 5 5 5 0 0 5 2 |
0 0 0 1 5 2 4 0 0 0 0 |
|||||||||||||
Result of 4th round | 34 | 12 | |||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 14,0 | ||||||||||||||
Start number | 66Bartosz Lewandowski / Anna Walachowska | 67Lars Olav Eltervaag / Paraskevi Zygouri | 68Konrad Kucharczyk / Marta Ejsmont | 69Vladislav Stytsiuk / Irina Klochanova | |||||||||||
Rank from Rank to |
3 |
10 11 |
21 |
15 16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|